פתיחת עסק באינטרנט

איך לפתוח עסק אינטרנטי – פתיחת עסק אינטרנטי מס הכנסה

פתיחת עסק באינטרנט

עם התפתחות הטכנולוגיה ופישוט תהליכים באמצעות האינטרנט, נעשו מאמצים מצד רשויות המדינה לאפשר גישה מקוונת למשרדי הממשלה, ביניהם גם רשות המיסים.

אך הפיתוח של מערכות אלו על ידי רשויות המיסים לגישה מקוונת וגמישה לא הייתה פשוטה וזאת למרות שנעשו במשך השנים מספר ניסיונות ופיילוטים מצד רשות המיסים על מנת לאפשר גישה של מייצגים לפתיחת עסק באינטרנט.


פתיחת עסק באינטרנט אונליין בעידן הקורונה והפוסט קורונה

למעשה, עם תחילתה והתפשטותה של מגפת הקורונה בישראל במרס 2020, התהליכים האלו הואצו בעל כורחם והגיעו לידי הבשלה כך שהיום מייצגים ובכללם רואי חשבון יכולים לבצע עבור לקוחותיהם פתיחת עסק באינטרנט מבלי שהלקוחות יצטרכו לצאת מהבית.

בשונה מבעבר, כיום רואה חשבון אינו צריך לגשת לרשויות המס בכדי לפתוח את התיקים אלא יכול לעשות הכל דרך המערכות השונות אשר קיימות לו במשרד, מה שמאפשר ללקוח לקבל פתיחת תיקים בצורה מהירה (ישנם מקרים שלאחר הגשת כל המסמכים התיק יכול להיפתח אפילו באותו היום).

סוגי העסקים שניתן לפתוח באונליין

בעת פתיחת עסק באינטרנט רואה החשבון פונה ל-3 רשויות: מע"מ, מס הכנסה וביטוח לאומי. פתיחת עסק באינטרנט אפשרית למייצג בכל אחת מהרשויות הללו. התהליך עבור בעל העסק הוא מאוד פשוט וידידותי.

בשלב הראשון ינהל רואה חשבון ממשרדנו שיחת טלפון קצרה עם בעל העסק (או ארוכה בהתאם לצורך של בעל העסק). במהלך השיחה רואה החשבון יבין את אופי וסוג העסק וידריך את בעל העסק איזה מסמכים נחוצים לו על מנת לפתוח עבורו את העסק באונליין. לרוב מדובר במסמכים שמאוד קל להשיג כגון: תעודת זהות וספח, רישיון נהיגה וכיו"ב. אל דאגה – רואה החשבון ידריך את בעל העסק וינחה אותו איך להשיג מסמכים אחרים ככל ויידרש לכך.

במידה ובעל העסק רוצה לפתוח חברה בע"מ, תהליך פתיחת עסק באינטרנט הוא זהה למעט העניין שבטרם הפניה לרשויות המס צריך לפתוח את החברה בע"מ ברשם החברות. כיום גם לזה יש פתרון טכנולוגי ולרואה החשבון כיום ישנה גישה למערכות של רשות התאגידים ובדרך זו ניתן לפתוח חברה בע"מ גם באונליין.

 

תהליך פתיחת עסק באינטרנט

בשלב השני, לאחר שיחת ההיכרות והייעוץ ולאחר שבעל העסק ישלח את כל המסמכים (באמצעות המייל, הווטסאפ או בכל פלטפורמה אחרת שנוחה לבעל העסק), רואה החשבון יכנס למערכות של רשויות המס בתור המייצג של בעל העסק ויפתח עבורו את העסק אונליין. כמובן שכל החתימות שצריך להחתים את בעל העסק יחתמו בצורה מקוונת גם הן.

שאלות ותשובות בנושאי ראיית חשבון ומסחר אלקטרוני

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

לא רק פתיחת עסק באינטרנט

במשרדנו לא רק פותחים את העסק באונליין, אלא לרוב כל ההתנהלות של המשרד מול הלקוחות נעשית באונליין. מפתיחת התיקים כאמור ועד ההתנהלות השוטפת במהלך השנה, דיווחים, תשלומים לרשויות, הגשת דוחות ופניה לרשויות המס בבקשות או שאלות.

גם החומר השוטף והעברת המסמכים על ידי הלקוח יעשו בצורה מקוונת בדרך פשוטה ביותר שגם תעזור לשמור על תיעוד המסמכים בצורה מיטבית.

בנוסף, אנו תמיד ממליצים שבעל העסק יפיק את הקבלות וחשבוניות המס באמצעות חשבוניות דיגיטליות, דבר אשר מונע טעויות רישום ועלול להוביל לפסילת ספרים כאשר מתבצעת ביקורת מרשויות המס.

לסיכום

פתיחת עסק באינטרנט כיום אפשרית יותר מתמיד ולרוב גם רצויה על ידי רשויות המס. אך אופן ההתקשרות באונליין לא נעצרת בפתיחת העסק בלבד אלא ממשיכה גם בהתנהלות השוטפת מול רואה החשבון. בהחלט ניתן לומר שהעתיד כבר כאן.

מחפש רואה חשבון מומחה לפתיחת עסק באינטרנט?

כרואי חשבון דיגיטליים איננו דורשים מכם להגיע אלינו פיזית (למרות שאתם יותר ממוזמנים), אפשר באמצעות שיחת טלפון לבצע היכרות ולהבין את כל הצרכים שלכם כעסק.